İletişim : [email protected]

Hakkımızda

Kestanepazarı Mezunları ve Mensupları Derneği 15 Nisan 2008’de “Kestanepazarı Eğitim Kurumları Mezunları ve Mensupları Derneği” adıyla İstanbul’da kurulmuştur.

Derneğimizin kuruluşundan itibaren faaliyetlerine başlamış, çeşitli programlar gerçekleştirmiştir. İstanbul’daki mezunlarımıza yönelik çeşitli buluşmalar gerçekleştirilmiş; İzmir’den gelen öğrenci ve yöneticilerin ağırlanması sağlanmış; İstanbul’daki mezun öğrencilere burs verilmiş, ev kiralanarak ücretsiz konaklamaları sağlanmıştır.
İstanbul’daki dernek yöneticilerimizin farklı illere tayinlerinin çıkması üzerine dernek merkezi 1 Kasım 2012 tarihinde İzmir’e taşınmıştır.
Derneğimiz, İzmir’deki Kestanepazarılılarla 2012, 2013 ve 2014 yıllarında 15 günlük, 2015 yılından itibaren aylık buluşmalar düzenlemiştir.
2012 yılında 6 kez, 2013 yılında 20 kez, 2014 yılında 16 kez buluşmalar gerçekleştirmiştir.
Buluşmalar halen HİKEM’de (Hulusi Hoca İlim ve Kültür Merkezi) aylık olarak sürdürülmektedir.
5 Aralık 2012’de Bayraklı Sancak Camii ve Nisan 2013’te Esendere Camiinde başlayan Kur’an’ı anlama çabası olarak meal-tefsir dersleri sürdürülmektedir.
2013’te ailelerle birlikte Çeşme’de bir buluşma düzenlenmiş, aynı yıl Ramazan ayında Sahur Buluşması düzenlenmiş; 2014 yılında İzmir Çankaya’da ailelerin katılımıyla mezunlarımız bir araya getirilmiştir.
Mayıs 2014’te gerçekleştirilen kongrede derneğimiz adı “Kestanepazarı Mezunları ve Mensupları Derneği” olarak değiştirilmiştir.
2014 yılında, Hulusi Hatipoğlu hocamızın vefatının ardından hocamızın evi derneğimiz tarafından HİKEM (Hulusi Hoca İlim ve Kültür Merkezi) adıyla hizmete açılmıştır. HİKEM’de haftalık tefsir dersleri, Kestanepazarılılar aylık buluşmalarının yanı sıra çeşitli programlar gerçekleştirilmektedir.
Derneğimiz amacı, Kestanepazarılıları tanıştırmak, onlar aralarındaki kardeşlik hukukunu geliştirmek, mezunlarımızın birbirine sahip çıkmasını sağlamak, Kestanepazarılılar arasındaki dayanışmayı artırmaktır.

Derneğimizin Kurucuları:
Muhammed Atıf Yıldırım, Mehmet Akif Doğan, Abdülkerim Yatğın, Ahmet Özdinç, Nuh Mehmet Güzel, M. Taha Topçu, M. Fatih Mintaş, Ercan Eryiğit, Barış Bayrak ve Mehmet Emin Şen’dir.